Co jsou nebankovní hypotéky a co o nich vědět.


Ve spěchu, který v této době zažíváme je velmi těžké se na nějaký ten okamžik zastavit. A začít přemýšlet o naší budoucnosti a nad tím, čeho bychom v našich životech chtěli dosáhnout. A pro někoho je vzdálená budoucnost tak vzdálená, že si nedokáže představit ani další měsíc a natož rok anebo celý život. A zejména mladší generace s tím mají čím dál větší problémy. A tak my jako rodiče bychom na to měli samozřejmě naše děti připravit. Například věci, které jsou důležité. A mezi ně patří například ekonomická gramotnost a povědomí o tom co je úvěr anebo hypotéka. A u hypoték můžeme ještě nějakou dobu zůstat. Například o tom, co nebankovní hypotéka je a jak se na ní dá dosáhnout. Nebankovní hypotéky jsou poskytovány nebankovními institucemi. Ale je mnohdy mnohem snadnější takovou hypotéku získat. I když je úrok mnohdy vyšší než právě u klasických bankovních institucí.

dům

U těchto hypoték vždy budete ručit svým majetkem. A momentálně to bude s úrokem 6,9 procent. A tento styl nebankovní hypotéky Nebankovnihypoteka.cz vám poskytne až neuvěřitelných deset milionů korun, ale vždy bude záležet na tom, čím jste vy schopni ručit. A doba, po kterou je vám umožněno splácet se může protáhnout až na dvacet let. Což je taky o trochu méně, než jste zvyklí u hypoték, které poskytují banky. Tam se můžete zcela běžně dostat až na dvacet až třicet let. Také vám u poskytování nebankovní hypotéky je umožněno hypotéku v případě potřeby splatit dříve anebo vložit mimořádné splátky, které vám pomohou dluh umořit dříve.

dům s klíčem

Ale její velikou výhodou je jistě to, že peníze, které na nebankovní hypoteční úvěr získáte můžete použít doslova na cokoliv. A to jak na rekonstrukci anebo do konce na zaplacení dluhů, které máte jinde. A to by se vám nikdy s normální hypotékou nestalo. Tam musí být vždy striktně definováno na co peníze míří a kde je budete používat. A možná proto se v posledních letech stala tak populární. Ale nebankovní hypotéka se také může stát nebezpečnou. A to hlavně proto, že není poskytovaná žádnými bankovními institucemi, takže se nemusí ani řídit žádnými pravidly, která jsou pro poskytování hypotečních úvěrů stanoveny. A tak se může stát, že se napálíte a o hodně svých úspor přijdete. Anebo dokonce i o nemovitost kterou byste chtěli ručit. Proto si vždy dejte veliký pozor na nebankovní hypotéky. A vždy zvažte, jestli to chcete opravdu udělat a poraďte se s nějakým bankovním poradcem.