Půjčovny lešení využívají i kutilové


Prudký nárůst cen energií způsobil mezi lidmi v naší zemi mnoho bouřlivých reakcí a mnozí z nás se již díky tomu definitivně rozhodni opustit město a odstěhovat se například do rekreační chaty, kde lze významně ušetřit za vytápění. Když vám totiž zásobuje byt teplem centrální plynová kotelna, jste jí vydáni napospas a musíte akceptovat lokální ceny zemního plynu, jakožto jednu z nejdražších forem vytápění. Pokud na své chalupě topíte dřevem v krbu a pomocí výměníku teplo vháníte do podlahových trubek, bude to rozhodně levnější a komfortnější řešení. Bude to ale chtít také objekt dostatečně zateplit minerální vatou nebo alespoň polystyrenem.

lešení na stavbě

Šikovný kutil si ale jen tak sám pro sebe zabrblá, proč by měl zbytečně platit někomu do cizí kapsy, když si může zateplení a novou fasádu zhotovit sám. Není to nic složitého a svépomocí lze zvládnout tyto práce během několika týdnů. Co k tomu ovšem budete bezpodmínečně potřebovat, je lešení. Nemusíte jej ale kupovat, to by bylo zbytečně drahé a pro jednorázovou akci nerentabilní, můžete si jej pouze pronajmout. Půjčení lešení https://rabasleseni.cz/sluzby/pujcovna-leseni/ si zajistíte na krátkou přechodnou dobu a jakmile bude fasáda hotová, firma si lešení demontuje a odveze.

lešení na domě

Na co byste ovšem neměli zapomínat, je bezpečnost práce. Při práci na lešení je vhodné nosit ochrannou přilbu a pohybovat se tu s velkou opatrností. Lešení také musí být bezpečně ukotveno do domovního zdiva, aby se nenaklánělo a s vámi pak nezřítilo, což by mohlo znamenat smrtelný úraz. Při práci na lešení se také doporučuje pevná a neklouzavá obuv a velmi opatrní musíte být zejména za deště či sněžení, kdy mohou být dřevěné či kovové podlahy kluzké.

Nezapomínejte také na vhodné kotvicí prvky izolačního materiálu do zdiva, využijte tu například velmi spolehlivé injektované kotvy, vhodné i pro minerální vatu.