Na co můžete narazit při vyklízení bytů

Na pavouky – jestliže se štítíte pavouků, pak se do vyklízení raději sami nepouštějte, protože i v relativně čistých prostorách na vás nějaký „drobeček“ může vyskočit. Většina pavouků je však bázlivých a spíše před vámi utečou, jenže co když dotyčný choval v bytě sklípkany nebo jedovaté tarantule? Co když byl milovníkem štírů a jedovatých hadů? Za socialismu nebylo tak jednoduché dovézt ze zahraničí takové „potvory“, ale dnes se sem tito obratlovci mohou dostat mnoha cestami, a o tom, že váš soused chová doma chřestýše, vůbec nemusíte vědět.

vyklízení bytu

Na zářivky – v některých bytech objevíte staré vyřazené zářivkové trubice nebo úsporné žárovky. Možná proto, že se bývalý nájemník či majitel zdráhal vyhodit je do popelnice, kam nepatří, ale v blízkosti nebyl žádný kontejner na nebezpečný odpad. Dávejte na tyto předměty pozor, protože obsahují toxickou rtuť, která se při rozbití samozřejmě může odpařit do ovzduší.

vyklízení objektu

Na plísně – představte si, že zvednete koberec nebo linoleum, a pod ním na vás vykoukne zelenobílá plesnivá vrstva, někde dokonce až černá. Tím se také dostanou do ovzduší její spory, a jejich vdechováním do sebe inhalujeme něco podobně škodlivého, jako stopové množství rtuti. Proto se vyplatí svěřit vyklízení bytů v Praze specializované firmě, která je na takovéto události připravená.

Na těžké předměty – že se při akci Praha – vyklízení bytů setkáte s těžkými předměty, není nic neobvyklého. Běžně se z bytů vynášejí například staré chladničky, pultové mrazáky, starožitné postele nebo velké hudební nástroje.

Na nepřízeň počasí – co by vás mohlo dokonale zaskočit, je nepříznivé počasí. Máme tím na mysli například prudký liják, bouřku, krupobití, sněhovou vánici, námrazu na chodnících a silnicích, ale i letní tropy. V tropických vedrech je práce mnohem namáhavější a v řadě případů i nebezpečnější, co se týče zdravotního hlediska. Můžete si takto přivodit nejen úraz, ale třeba i infarkt či mozkovou mrtvici.