Existuje americká hypotéka bez dokládání příjmů?

Pokud se podíváme na statistiky, jasně vidíme, že americký typ hypotéky si od svého zavedení získává stále větší popularitu mezi lidmi. A není divu, systém, kdy nemusí mít žádného ručitele, a namísto toho ručí danou nemovitostí, jim připadá výhodný. Je proto pochopitelné, že i tohoto druhu hypotéky existuje hned několik typů.

Jedním z těch, po kterých se lidé ptají nejčastěji, je americká hypotéka bez dokládání příjmů americka-nebankovni-hypoteka.cz. Lidé zkrátka chtějí americkou hypotéku, avšak nechtějí, ať už z jakýchkoliv důvodů, sdělovat svůj příjem. A dá se pochopit, proč po ní lidé touží. Koneckonců by byla dostupná pro širokou škálu lidí.

zvyšující se úroky z hypotéky

Pravdou je, že něco takového skutečně existuje. Tento typ je možné sjednat u vybraných nebankovních společností. A není divu, že jsou to právě tyto, které vykazují jedny z nejvyšších zisků. Je ovšem otázkou, za jakou cenu.

Naprostá většina zájemců o ni totiž nežádá proto, že by chtěla svůj příjem držet v tajnosti, nýbrž proto, že tento je příliš nízký na to, aby jim ji jinde schválili. Proto volí tuto možnost, i když v koutku duše vědí, že nebudou příliš schopni splácet.

splácení hypotéky

Poskytovatelé jsou si tohoto faktu samozřejmě vědomi, a tak mají hned několik pák na to, aby své peníze získali zpět. Tou asi nejběžnější, kterou mají společnou se všemi ostatními, včetně bank, jsou různé úroky a penále, které za neplacení hrozí. Ovšem to není všechno.

Tím asi největším esem v rukávu je právě to, že jsou vlastníky dané nemovitosti. To znamená, že mohou neplatícího dlužníka kdykoliv vystěhovat, a dům se ziskem prodat. Tak získají zpět své peníze i v případě, že dlužník skutečně nemá prakticky žádný majetek, který by stál za řeč.

To je však riziko, které si mnoho lidí neuvědomuje. Během let, kdy budeme hypotéku splácet, se může stát prakticky cokoliv. Rozhodně tedy není rozumné ji uzavírat v případě, že budeme schopni jen tak tak splácet. Nikdy totiž nemůžeme vědět, co nám budoucnost přinese.