Houpačky pro děti

Pokud máte malé děti, tak samozřejmě také byste chtěli, aby se vaše děti měly vždycky dobře. Také mě těší, pokud rodiče malých dětí anebo i starších dětí dbají na to, aby děti měly opravdu hodně sportovního využití. Protože všichni víme, že v poslední době jsou děti většinou obézní. Kolikrát také slýchám od lékařů anebo z různých statistik, že za posledních pět let je o dvacet pět procent více obézních dětí do věku patnácti let, než tomu bylo před pěti lety. Abych pravdu řekla, tak mi to opravdu hodně mrzí a přijde mi to velice špatné. Taky ale musím zmínit to, že samotné děti za to nemohou.

Na houpačce je zábava.

Protože pochybuji, že některé pětileté nebo šestileté dítě si uvědomí, že bude obézní z toho, když do sebe bude cpát jednu zmrzlinu za druhou. Podle mého názoru za dětskou obezitu mohou rodiče. Protože rodiče kolikrát své děti cpou samým mastným, tučným a sladkým jídlem. A k tomu potom nemají žádný pohyb, proto jsem si řekla, že když rodiče mají velikou zahradu, tak by se také hodila nějaká pěkná houpačka na dětské hřiště. Pokud ale bydlíte v bytovce a nemáte možnost mít zahradu, tak určitě je ve městě mnoho veřejných hřišť, kde jsou také různé kvalitní houpačky na dětské hřiště. Já si myslím, že dětské houpačky na dětské hřiště samozřejmě patří od pradávna.

Houpačky k dětem patří.

A tohle mi dokonce říkala už moje babička, že i oni jako malé děti někdy v padesátých letech měly také houpačky na dětském hřišti. Sice toho nebylo jejich vlastní, protože babička v dětství neoplývala penězi, ale měli takové veřejné dětské hřiště, kde bylo prý asi jenom pět nebo šest atrakcí. A bylo perfektní, protože to bylo všechno z kovu anebo ze železa. Takže všechno vydrželo opravdu dlouho. Moje maminka mi také říkala, že když ona byla mladá, tak také měli ještě různé retro houpačky na dětském hřišti. Musím zmínit retro, protože jsem viděla už několik fotek, které mi moje maminka ukazovala, když byla malá a když byla zrovna na dětském hřišti. Opravdu se toho hodně změnilo. Nyní jsou dětské houpačky ze dřeva nebo z plastu a dříve byly pouze jenom ze dřeva anebo také z kovu. Opravdu se mění hodně doba a já si myslím, že někdy je to dobře a někdy špatně. Ovšem ale nejdůležitější je dbát na děti, aby měly dostatek pohybu a také hlavně zdravý životní styl.