Kdy a proč si na bourací práce najmout profesionály

Spadne vám to na ruce – bourání stavebního materiálu, respektive stavební konstrukce, se zdá primitivní, a dle názoru některých z vás možná postačí kladivo (ruční či pneumatické) a fyzická síla, a pak už jen bušíte a bušíte. Někdy to tak skutečně může být, jenže pakliže narazíte na problematičtější terén, můžete přijít i k vážnému úrazu. Je znám případ, že při bourání okna zůstal nad okenním rámem viset betonový překlad, který se neočekávaně uvolnil a spadl na spodní část bývalého okenního rámu. Jen pár sekund před tím odtud patnáctiletý chlapec, který okno vybourával, uvolnil opřené ruce, aby se podrbal na těle. Kdyby to neudělal, překlad o hmotnosti přes půl metráku by mu obě ruce rozdrtil na padrť.

bourací práce

Zavalí vás to – bourání domů či jejich větších částí s sebou přináší i velká rizika zavalení. Špatně odhadnete pohyb zdiva a jste pod ním raz dva. A zdivo, to není sněhová lavina, odkud vás záchranáři mohou včas vyprostit a nic se vám nestane, zavalení tunou cihel se vám může stát osudným.

Je toho na vás moc – vybourání jedné malé zdi byste možná zvládli sami, ale pokud jde o polovinu nemovitosti, bude k tomu zapotřebí těžká technika a pro jednotlivce by to bylo velké sousto. Bourací práce v Praze zajišťují zkušení profesionálové, kteří se již setkali s mnoha konstrukcemi z železobetonu, cihel, kamene, tvárnic a kombinací těchto materiálů různého stáří, jakosti a velikosti.

bourání domu

Nejste žádní Rambové – pro kulturistu mohou být bourací práce zábavnou hrou a tréninkovým povyražením, ale co takový klavírista nebo špatně pohyblivý senior? Pro mnohé z nás je kladivo v ruce příliš těžké a nezvyklá fyzická dřina může být příčinou i závažného onemocnění v důsledku fyzického přetížení a oslabení imunitního systému. Věnujte se raději činnosti, na kterou jste zvyklí, a toto přenechejte odborníkům.