Úskalí zimního stěhování


Jestliže si můžete zvolit termín stěhování, zejména co se týče ročního období, doporučujeme vám jaro nebo podzim, protože v tuto dobu na vás číhá nejméně problematických situací. Pokud si však vybírat nemůžete, jste závislí například na výpovědní lhůtě vašeho pronájmu, a termín vychází na začátek prosince nebo polovinu ledna, pak věnujte pozornost následujícím záležitostem. Některé z nich zřejmě budete znát a uvědomíte si je, jiné třeba ne.

zimní motiv

Zimní slunovrat – v období zimního slunovratu je na našem území nejkratší den v roce, a sice dlouhý přibližně osm hodin. Celých šestnáct hodin je slunce za obzorem a jste nuceni svítit umělým osvětlením. Toto může způsobovat značné komplikace ve chvíli, kdy se stěhujete do míst, kde bývalý majitel odmontoval svítidla a ponechal v místnosti trčet pouze holé vodiče se svorkovnicí. Nedostatek denního světla po šestnácté hodině komplikuje situaci už jen tím, že mnohá umělá světla v interiéru, ale zejména na ulici, nesvítí dostatečně silně tam, kde potřebujete, a to může vést v průběhu stěhování i k úrazu.

stěhování v zimě

Sluneční svit – v zimě bývá poměrně mnoho dnů se zataženou oblohou, a to může vést k nepříjemným depresím. Míváte-li v zimě depresivní sklony, užívejte jako doplněk stravy hořčík, který je mnohdy lepší, než většina antidepresiv z lékáren.

Únava – příliš málo umělého světla také způsobuje vyšší únavnost, je to dáno tím, že slunce je vydatný zdroj energie, a v létě z něj dokážeme načerpat mnohem více, než v zimním období. A právě stěhování je náročný proces, který vyčerpává tělesné i psychické síly značnou měrou, proto je také zejména zimní akce tohoto typu rozumnější svěřit stěhovací firmě. Stěhování v Praze ceník je položka, kterou ihned odhadnete přibližné náklady, a pak už jen naplánovat, jakou práci předat stěhovákům, a co zvládnete sami. Vás se bude týkat zejména administrativa s ohledem na změnu trvalého pobytu, kterou za vás žádná stěhovací firma nevyřeší.