Na co nezapomenout při stěhování bytu v letním období


Léto je pro mnohé z vás obdobím dovolených, pobytů u moře, chození po horách nebo plaveb po řekách, a někteří z vás si v této době naplánují stěhování. Využijí například dvou svátků na začátku července, aby si prodloužili počet volných dnů, a zvládli tuto akci ještě lépe, než v září nebo v listopadu. Pokud se léto vydaří tak, že není příliš velké horko, a je spíše zataženo či alespoň polojasno, může se stěhování stát zajímavou životní pasáží, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat v dobrém. Ovšem pokud si počasí postaví hlavu a rozhodne se vaši snahu spíše bojkotovat, můžete tu prožít i horké chvilky – doslova i obrazně.

papírové krabice na stěhování

První schůzka se stěhováky stěhování bytů v Brně v létě by mělo být pro vás upozorněním, že v tomto období bude fyzická práce náročnější, než kdy jindy. Vyšší teploty vzduchu totiž zvyšují únavu a prodlužují dobu regenerace organismu, a to zejména u přenášení těžkých břemen nebo rozmontování a smontování nábytku. Výhodné pro vás bude nejen objednat stěhováky včas, ale také domluvit informativní schůzku, při níž se dohodnete na tom, kdo bude provádět jaké pracovní činnosti. Budete pak mít více prostoru pro rozvržení vašeho času a naplánování administrativních záležitostí, spojených se stěhováním, a také s balením věcí do kartonových krabic, případně balením toho, co se do krabic nevejde.

dřevěné bedny na stěhování

Potraviny a nápoje – v horkém létě je nutné mnohem více, než kdy jindy, věnovat pozornost balení potravin a dostatečnému množství nápojů. Musíte si dávat pozor na zkažená hotová jídla i polotovary, a dobře koordinovat balení chladničky a mrazáku. Výhodné je v tomto období jíst spíše jídla bezmasá, hodně zeleniny a ovoce, a zajistit si dostatek tekutin v podobě ovocných šťáv (neslazených, vodou ředitelných a pouze pasterizovaných džusových 100% koncentrátů) a minerálek pro doplnění stopových prvků a minerálních iontů.