Ukažte zipové sáčky svým dětem


Děti bývají přirozeně zvídavé a zajímají se o veškeré dění kolem nás. Neunikne jim téměř nic podstatného a také celá řada detailů, které my, dospělí, nevnímáme. Například proto, že je považujeme za nepodstatné. Naše děti jsou také jakýmsi zrcadlem, do něhož bychom měli nahlížet i tehdy, jestliže právě přehlížíme drobnosti takřka přirozené, přitom velmi důležité a zásadní pro naše pohodlí a lepší život. K těm zlepšovákům, které nám život usnadňují takřka denně, patří i sáčky se zipem.

sběr kaštanů

Sáčky se zipem kupříkladu neznali lidé ještě za socialismu, a není to tak vzdálená doba, jak se zdá. V té době jste si například marinádu do chladničky museli uložit do sklenice nebo plastové dózy, a pokud jste ji chtěli mít uzavřenou v sáčku, který v tamním prostoru šetří místo, museli jste sáček buď zatavit, anebo zauzlovat. A že je to nepraktické, vám musí být jasné, protože skrze uzel může tekutina protékat a uzel se také snadno rozváže, a u zataveného sáčku jej nemůžete znovu uzavřít a musíte jej opět pracně zatavit.

výtvarné potřeby

Tyto přednosti zipových sáčků by mohly znát i vaše ratolesti, seznamte je s uzavíracím zipem, aby chápaly, že si do sáčku mohou samy (hlavně ty starší děti) ukládat svačinu a jakékoli drobnosti, s nimiž si hrají nebo pracují.

Výtvarné potřeby – některé výtvarné a psací potřeby děti ukládají do penálu, ale jiné se hodí spíše do uzavíratelného sáčku, například vodové barvy, plastelína, lepidla, dekorativní gumičky, nalepovací obrázky a girlandy, korálky atp.

Sběr kaštanů a žaludů – na podzim děti rády sbírají žaludy, kaštany nebo spadané listí pro výtvarnou činnost a pro výrobu figurek zvířátek. Sáček se zipem je pro tyto situace ideální pomocník. Uzavřete zip a žádný kaštan se nikam neztratí.

Oblečení na tělocvik – kam jinam uložit propocené tričko, trenýrky a ponožky, než do zipového sáčku, který zabrání šíření bakterií a zápachu do batohu nebo aktovky?