Jak jíst méně kalorií?


Pokud bojujete s tím, že jíte příliš mnoho kalorií, je jasné, že se vám nejspíš nedaří hubnout. Díky našim tipům se vám to ale může začít dařit snáze. A přitom se jedná o opravdu jednoduché tipy, které zvládne dodržovat téměř každý.

Počítejte kalorie

Nejjednodušší způsob, jak mít vaše kalorie pod kontrolou, je začít si je počítat. Jak na to? Dříve bylo počítání kalorií zdlouhavé a složité, ale dnes, díky aplikacím na jejich počítání je to hračka. Budete potřebovat aplikaci do mobilu, jako jsou třeba Kalorické tabulky. Do nich si budete zapisovat všechno, co jste za celý den snědli, a tak uvidíte, kolik kalorií jste zkonzumovali.

vážení

Nepijte kalorie

Spousta obézních lidí má problém se závislostí na slazených limonádách. A slazené limonády obsahují velké množství kalorií. Nejlépe uděláte, pokud vaše pití nebude obsahovat žádné kalorie. Ideálně proto volte k pití čistou vodu, nebo různé čaje, nejlépe kvalitní sypané čaje.

Vařte si doma

Abyste měli jídlo pod kontrolou, vařte si doma. Pokud vám jídlo připravuje někdo jiný, nikdy nebudete vědět, co do něj přesně dali. A v restauracích rozhodně nešetří takovými ingrediencemi, jako je olej, máslo a další tuky.

Hodně zeleniny

Část svého jídla nahraďte zeleninou. Zelenina má málo kalorií, a přesto vás díky vláknině zasytí. Navíc má spoustu vitamínů. Alespoň jednu třetinu vašeho talíře by měla tvořit zelenina. Je to jedno jaká, a v jaké úpravě, zda syrová, dušená nebo grilovaná. Jen k ní nepřidávejte zbytečné tuky.

zelenina

Jezte pomalu

Na jídlo byste se měli vždy soustředit a konzumovat ho pomalu. Pomalým žvýkáním se budete cítit dříve sytí, než když jídlo zhltáte, aniž byste mu věnovali pozornost. Rozhodně při jídle nepracujte nebo se nedívejte na televizi. Nebudete jídlu věnovat pozornost a váš mozek si nakonec bude myslet, že jste ještě žádné jídlo nesnědli.