Různé druhy zábradlí na balkón


Každý balkón musí být vytvořený tak, aby měl zábranu, zábradlí nebo nějakou ochranu proti pádu, když si postavíte balkón bez zábradlí bude zodpovědnost jen na vás, ale žádná firma vám neudělá jen část práce. Kvůli bezpečnosti bude trvat nebo by měla trvat na bezpečnostních prvcích, které jsou dané zákonem. Nevymyslelo se to jen tak, ale je to z toho důvodu aby nikdo nespadl dolů. Může se jednat o balkón domu, který je jen v patře, ale i tak se můžete zranit při pádu dolů, nebo se může jednat o balkón, který je v sedmém patře bytového domu, kde byste se při pádu ze sedmého patra určitě zabili, kdyby vás něco nezbrzdilo.

zábradlí na balkon

Na výběr je hned několik druhů zábradlí, tak se nemusíte bát, že byste si žádné nevybrali. Když, vezmeme obyčejný panelový dům, většinou se jedná o betonové panely a mohou být i jako zábradlí na balkóně. Je to celkově uzavřený balkón, který může být po provedení práce zasklený, a tak vám může udělat zimní zahradu nebo skleník na letní pěstování rostlin. Ovšem, trochu ztrácí význam otevřeného balkónu. Ano některé zasklení se dají jednoduchým pohybem otevřít a můžete ho mít otevřený, ale není to tak jako byste ho měli bez skla. Dalším zábradlím může být kov, kdy jsou dělány kulaté tyče, které směřují od horní části, kde se můžete opřít ruce po spodní část balkónu.

zábradlí na balkon

Je to klasické mřížové provedení, jaké bylo dříve typické. Dříve se taky dělali pevná tvrzená skla s drátem, které bylo průhledné, ale vyztužené a tak jste se nemuseli být. Nedalo se jen tak rozlomit. Dnes už se dělají skleněné zábradlí trochu jinak bez kovové výztuhy a z pevnějšího skla a tak můžete mít pěkný výhled a uvidíte ven a lidé zase dovnitř, co právě děláte. Některé provedení skla je zatemněné anebo kouřové, že je speciálně upravené, abyste neviděli ven ani lidé dovnitř. Další volbou mohou být plechové zábradlí na balkón, kdy je celá plocha balkónu ohraničena plechem uchyceným v kovové konstrukci. I taková možnost je proveditelná. To zdaleka není všechno. Možností je daleko více. Jaké balkónové zábradlí máte ve svém bytě vy?