Jak ukotvit zateplovací vrstvu na zdivu


Ecoraw je internetový obchod, který se zabývá prodejem speciálních kotvicích systémů Spiral Anksys. Využívají se například pro pokládku zateplovacích vrstev rodinných či bytových domů. Zateplování objektů se provádí zejména z ekonomických důvodů, například pro zlepšení bytového komfortu, jestliže si přejete zvýšit v obytných prostorách pokojovou teplotu, aniž by to zruinovalo váš rodinný rozpočet.

zateplování domů

Polystyren – nejčastějším fasádním zateplovacím materiálem je pěnový stavební polystyren. Jeho největší výhodou je nízká cena a velmi dobrá dostupnost, a možná i právě proto mu většina zájemců dává přednost. Polystyren je také velmi lehký, nezatěžuje příliš svou nízkou hmotností stavební konstrukci a snadno se na něj pak nanáší i povrchové omítky. Je to ale plast, a některým lidem to nemusí být po vůli.

tepelná izolace domu v zimě

Minerální vata – chcete-li plast nahradit ryze přírodním materiálem, pak si zvolte minerální vatu. Vyrábí se tepelnou úpravou rozdrcených dolomitů nebo čediče s přídavkem skleněného recyklátu, bez obsahu plastů, čistě na přírodní bázi. Kdysi se z minerální vaty zateplovaly převážně interiéry, zejména pro sádrokartonové konstrukce, dnes se s vatou můžete setkat i v exteriéru, kde figuruje jako náhrada fasádního polystyrenu.

Abychom mohli polystyren nebo vatu dobře připevnit k venkovnímu zdivu, je zapotřebí je precizně a spolehlivě ukotvit. A k tomu bude třeba mít kotevní systém Spiral Anksys, z obchodu Ecoraw. Kotvicí systémy spočívají v kombinaci pevné injektážní kotvy, zajištěné lepicí vrstvou pojiva, a při kotvení měkkých materiálů se ještě využívá přídržný talíř.

Kotvicí systémy Spiral Anksys lze využít i tam, kde se zateplovací vrstva pokrývá obkladem z kamene, keramiky nebo dřeva. Tato technologie tak umožňuje nejen zateplovat, ale i zvýšit estetickou hodnotu daného objektu.