Ventily k nádržím.


Když se řekne kulový kohout nebo ventil, každý ví, o co se jedná anebo má alespoň trochu ponětí. U těch, kteří jsou úplně ztraceni a vědí, že něco takového existuje, ale pořádně nevědí, o co se jedná, je jednoduché řešení. Takové kulové kohouty můžete najít ve své domácnosti a stačí se jen podívat na uzávěry vody. Jsou v každé domácnosti a nemusíte je složitě hledat. Nemusíte vědět, na jakém principu pracují, ale je dobré vědět, že je doma máte. Může se jednat o kovové provedení nebo o pastové. Obě varianty se používají. Ve většině případu když s ventily po nějaké době neotáčíte, tak už máte velký problém je při nějaké havárii otočit a dojde k prasknutí kohoutu.

ventil k ibc nádrži

Jsou to pomocníci, na který lidé hodně zapomínají a jelikož jsou stále otevřené, aby vám zajistili nepřetržitý průtok vody do domácnosti, není důvod s nimi otáčet, ale mělo by se to alespoň jednou do měsíce s kohoutem nebo ventilem otočit, budete pak mít jistotu, že kohout vydrží delší dobu a bude stále použitelný. Stejnou funkci plní i kulové ventily pro nádrže. Mají za úkol propouštět vodu z nádrže ven, ale i do nádrže při plnění. Nádrže jsou různé na různé kapalné věci. Můžete mít na zahradě jednu z nádrží na vodu, u které tento kohout můžete vidět. Jedná se o nádrž na zalévání vody.

ventil k ibc nádrži

Ted si ale povíme něco o novém ventilu k ibc nádrži, jedná se o nádrže na kapalinu stejně jako u dříve zmíněných, jen je asi nebudete mít doma. Jsou to nádrže využívané hlavně k přepravě a uskladnění. Využívají se hlavně v potravinářském průmyslu a dále ve farmacii a kosmetickém odvětví. Byl vyvinut nový typ ventilu, který má nad kulovým ventilem značné výhody. Jeho vypouštění je o čtrnáct procent rychlejší a má speciální těsnění, které nepotřebuje pro své fungování mazivo jako je to u ostatních ventilů. Je tak výjimečný a založený na jiném principu.