Nakupování v second handech je zábavné


Každý z vás zřejmě dobře ví, co je to second hand https://www.semoda.cz/. První obchody tohoto typu, co se u nás začaly objevovat po sametové revoluci, neměly zrovna nejlepší pověst, ovšem od té doby uplynulo třicet let, a povaha obchodování s oděvy a obuví z druhé ruky se výrazně pozměnila. Mohou za to hlavně bohatší výběr sortimentu za rozumné ceny, a také možnost nakupovat online, z domova, třeba o půlnoci. A možná, že i právě vy zjistíte, jak zábavné je tu nakupovat, a že se vyplatí sledovat novinky na skladě.

džínové kalhoty

Cena – v „sekáči“ leckdy objevíte úžasné dámské sportovní tepláky, mikinu, tričko, bundu či pyžamo za tak nízké ceny, že je to mnohdy až k smíchu. Za pět kousků oblečení zaplatíte tolik, jako za jeden kus nového, ovšem pozor, málokdy se tu stává, že jsou oděvy poškozené, např. rozpárané, potrhané atp. Většinou narazíte sice na nošené oblečení, ale velmi zachovalé, a téměř jako nové. Všechny oděvy jsou také důkladně prané, čištěné a dezinfikované.

oblečení na ramínkách

Materiál – obrovskou výhodou nabízených výrobků v second handech je bavlna. Ta bývá natolik sepraná (a přitom nepoškozená), že je mnohem příjemnější na dotek, než zcela nový výrobek. Snadno to zjistíte porovnáním například u triček, polokošil s límečkem nebo sportovních tepláků a pyžam. V bavlnce ze sekáče se budete doslova cítit jako „v bavlnce“.

Jedinečnost – stalo se vám někdy, že jste zahlédli na procházce městem či na výletě do přírody nebo dokonce v zaměstnání někoho ve stejném oblečení, jaké máte na sobě nebo doma ve svém šatníku? Toto je obvyklé zejména u běžné konfekce, nakupované ve velkých obchodních řetězcích, ovšem v second handech to nebývá zvykem, tam je mnoho modelů unikátních, a málokdy se vám podobná situace poštěstí. A mít na sobě něco, čím se odlišujete od ostatních, je přece jen více vzrušující, a také vás to více naplní osobním štěstím.