Menstruační kalhotky – pohodlnost a komfort


Menstruační kalhotky fungují na poměrně jednoduchém principu. Není to nic složitého. Přesto tato menstruační pomůcka změnila tisícům žen po celém světě život. A to nepřeháníme. Menstruace totiž nikdy nebyla tak pohodlná, jako při použití menstruačních kalhotek. Proč? Když se ráno ženy oblékají, natáhnout si pro ně spodní prádlo je naprosto přirozená věc. Tak přirozená, že ji v podstatě děláme automaticky a nepřemýšlíme nad ní, jelikož se jedná o naprosto jednoduchý pohyb a činnost. A stejně jednoduché je i nošení menstruačních kalhotek.

menstruační kalhotky

Ty se totiž na první pohled vůbec neliší od běžných kalhotek, které nosíme každý den jako spodní prádlo. Samozřejmě, menstruační kalhotky si můžete zakoupit v nejrůznějších provedeních. Krajkové, bavlněné, hladké, s obrázky, brazilky, s vysokým pasem, klasicky střižené…na výběr je opravdu spoustu druhů.

Jak se tedy ale liší od klasických kalhotek? Nějak se lišit musí, jinak by to přece nebyla menstruační pomůcka. Menstruační kalhotky totiž v sobě skrývají hned několik vrstev navíc oproti klasickým kalhotkám. Jedna z vrstev je absorpční, tedy taková, že dokáže do sebe absorbovat menstruační krev. Další vrstvy zabraňují množení bakterií, zápachu a také samozřejmě tomu, aby menstruační krev dále protékala. Díky spolehlivým vrstvám zůstane ve vrstvě kalhotek a neušpiní vám oblečení.

kalhotky

Jak pak o takové kalhotky pečujeme? Velmi jednoduše. Poté, co si je sundáte, což je doporučeno zhruba po 6 – 8 hodinách nošení, kalhotky vyperete. Pro lepší péči je doporučeno nechat je odmočit chvíli ve studené vodě, ale není to nezbytný krok. Důležité ovšem je, že při praní kalhotek nesmí být v pračce žádná aviváž. Ta by mohla narušit absorpční vlastnosti kalhotek, a ty by vám pak byli k ničemu. Rovněž sušička není pro menstruační kalhotky vhodným způsobem sušení. Dejte přednost čerstvému vzduchu.