Přenechejte stěhování pračky někomu jinému


Automatickou pračku má doma téměř každá rodina. Ještě za socialismu nebyly tyto výrobky tak dostupné, jako dnes, kdy je jimi trh zásobený v obrovském počtu a nemusíte nikde nic pracně shánět. Stejně tak i cena těchto produktů výrazně poklesla, v porovnání s dobou socialismu, kdy si na nákup mnohdy lidé brali půjčku. Co však vzrostlo, je hmotnost praček. Sice ne moc, ale některé modely mohou vážit i kolem sedmdesáti kilogramů.

vybavení koupelny

Jestliže se vaše přítelkyně (manželka či družka) rozhodne, že pračku daruje svým rodičům a namísto ní si pořídí jiný model, může za vámi přijít a požádat vás, abyste tuto prostě jednoduše naložili do auta a odvezli, aby bylo možno koupit novou. Vaše paní totiž vůbec nemusí mít představu o tom, jaké to je pračku popadnout a někam přenést, na první pohled vypadá jako malá krabice, podobně jako malé chladničky, které váží něco kolem patnácti, dvaceti kilo. Vzít menší chladničku ve dvou lidech do rukou a odnést ji z bytu je celkem snadné, ale na pračku si raději sjednejte stěhovací firmu. A víte, proč? Jak na stěhování pračky https://stehovani-mamut.cz/jak-na-stehovani-pracky/?

Schodiště – když se s pračkou nevejdete do malého výtahu, musíte ji vláčet po schodech. Měli byste na to mít alespoň stěhovací popruhy, ale i tak se nadřete. Problém mohou být některá schodiště v činžovních domech, kde se s pračkou zaklíníte a snadno tu poškodíte omítku.

stěhování pračky

Spadne na vás – při přenášení ze schodů vám pračka může vyklouznout z ruky či z popruhů a povalit vás nebo na vás spadnout. Mohou tím vzniknout velmi nebezpečné úrazy, zejména fraktury anebo vnitřní zranění břicha či krvácení do mozku s následkem smrti. Není to legrace vzhledem k vysoké hmotnosti této „krabice“.

Kondice – nejste-li v perfektní fyzické kondici, raději neriskujte a zavolejte na přestěhování pračky stěhovací firmu, která si poradí i s těžšími předměty, jako jsou klavíry nebo trezorové skříně.