Kanystr na vodu – nepostradatelný pomocník na vaší dovolené


Také rádi jezdíte pod stan do kempů, kde trávíte celý týden u vody? Takových míst je v České republice celá řada a koupání v přírodě si tu užijete stejně dobře, jako v zahraničí u moře. Výhodou naší země vůči mořskému pobřeží je to, že voda ve vodních rezervoárech není slaná, což ne každému vyhovuje, a koupání v moři mohou provázet medúzy, mořští ježci a také přeplněné pláže plné rekreantů. Moře láká i k potápění, ale toto je velmi nebezpečný sport a doporučujeme jej pouze fyzicky zdatným a zdravým jedincům po důkladné průpravě.

pitná voda

Koupání v tuzemsku si můžete velmi dobře užít například na Lipně, anebo na Máchově jezeře, což jsou dvě místa s překrásnou přírodou v blízkém okolí. Můžete si tu pobyt zpestřit častými pěšími výlety, cykloturistikou nebo jízdou autem po nedalekých historických a přírodních památkách. V okolí Lipna doporučujeme navštívit Čertovy proudy a Čertovu stěnu, Český Krumlov a Kleť, u Máchova jezera hrad Bezděz, hrad Kokořín a okolní smíšené lesy s převahou borovic, které tu nádherně voní a vytváří nezaměnitelnou atmosféru.

kohoutek s vodou

Až budete balit věci s sebou, nezapomeňte na kanystr na vodu s kohoutkem 10 l. Usnadní vám v kempu vaši hygienu a přípravu pokrmů či nápojů a může se vám hodit i na cestách autem pro umývání rukou v průběhu svačiny anebo pro osvěžení v horkém letním počasí. Mít s sebou na výletech zdroj pitné vody je vždy bonus navíc, nemusí vám totiž vyjít zásobování nápoji a v místech, kde se nedá nic koupit, v divoké přírodě, to bude bez vody zbytečně komplikované.

Na závěr bychom vám chtěli připomenout, že voda v kanystru by neměla zůstávat dlouhou dobu několika dnů, protože se tu začnou množit bakterie a voda začne být pro pití i hygienické účely nezpůsobilá. Vodu v kanystrech vyměňujte často za novou, nejlépe každý den, a při podezření na kontaminaci kanystr důkladně vymyjte vhodnými prostředky, například jedlou sodou s octem.