Stěhujeme za letního slunovratu


Výběr termínu pro stěhování je někdy natolik problematický, že může situaci řádně zkomplikovat. Anebo ji naopak usnadnit. Záleží na tom, jak se k tomu postavíme a využijeme daných možností. Jestliže jste schopni přímým způsobem termín stěhování v Praze ovlivnit a určit si, kdy se přestěhujete, využijte některých astronomických jevů, které se v průběhu roku vyskytují jen výjimečně.

Letní slunovrat

Letní slunovrat je den, kdy se Slunce dostává v naší zeměpisné šířce do nejvyššího bodu v nadhlavníku. Je to tedy zcela logicky nejdelší den v roce, a toho bychom mohli patřičně využít.

letní slunovrat

Nejvíce energie – Slunce nás zásobuje svou energií a 21. června ji získáváme nejvíce ze všech dnů v kalendářním roce. To se může hodit právě při stěhování, kdy potřebujeme být v dobré fyzické i psychické kondici. Stěhovací firma za nás sice vykoná to nejobtížnější, ale budeme potřebovat dostatek elánu pro vybalování věcí a zabydlování v novém prostředí.

Nejlepší regenerace sil – za teplých slunečných dnů v době kolem letního slunovratu se lépe regeneruje organismus ze stresových vlivů. Lépe se nám odpočívá, nemáme tak výraznou potřebu spánku, jako v zimě, a také se často budíme již kolem čtvrté hodiny ranní celkem odpočatí a svěží.

svítání v Praze

Deprese – nejvíce depresí postihuje lidstvo v zimě, kdy je šero a příšeří, zatažená šedá obloha, a Slunce v nedohlednu. Zejména za nízké inverzní oblačnosti se mohou deprese stupňovat a někteří lidé v této době páchají sebevraždy. Neriskujte plánovat stěhování do tohoto zimního nečasu a raději se přestěhujte v létě. A právě konec června je pro vaše rozhodnutí vhodný termín. Nezapomínejte také, že období slunovratu se netýká jen 21. června, ale jde o zhruba čtrnáctidenní cyklus přibližně stejně dlouhých dnů, v době mezi šestnáctým červnem a prvním červencem. Máte tedy na výběr ideálního stěhovacího dne docela dlouhé rozmezí.