Lidé se dělí na spotřebitele a podnikatele. A jak spotřebitelé, tak i podnikatelé se dělí na ty, kdo mají dost peněz, a na ty, kdo jich bohužel dostatek nemají. A proto se vlastně všichni dělíme i na ty, kdo jsou se svými finančními poměry spokojení, a na ty, u nichž tomu tak není. A v čem se liší třeba podnikatelé, kterým je po finanční stránce přáno, od těch, kterým se nedaří? Liší se v tom, že zatímco těm movitějším nic neschází a jejich byznys vzkvétá, ti nedostatečně solventní se trápí nedostatkem a v jejich podnikání to drhne, pokud už se toto zcela nezastavilo.
Z čehož si můžeme vyvodit ten jednoznačný závěr, že podnikatelé stejně jako ostatní lidé peníze potřebují. A čím méně jich mají nebo čím větší je jejich ztráta, tím čeká takové podnikatele usilovnější hledání někoho, kdo by jim byl ochotný půjčit.
A čím je zájemce o nějakou půjčku zoufalejší, tím hůře se mu tato shání. Takže to nakonec vypadá třeba i vysloveně beznadějně. Kdejaký podnikatel ve finančních nesnázích dokonce nabyde pocitu, že už mu snad vůbec nikdo není ochoten pomoci, a to i když to tento myslí se splácením, a tedy plněním všech závazků, skutečně upřímně.
A když podnikateli nechtějí v bankách půjčit a tím odsuzují jeho samotného k životu v chudobě a jeho byznys k nežádoucímu konci, je to skutečně ztracené? Nebojte se, není. I pro ty, kdo nedostanou žádnou bankovní půjčku, je tu určitě ještě hypotéka bez doložení příjmu Nebankovní hypotéky. I když si pro jistotu rovnou řekněme, že i tato hypotéka má své podmínky, že ani tu nedostanou všichni, nýbrž jen ti, kdo se za ni zaručí zástavou nemovitosti.
Kdo z podnikatelů potřebuje půjčku, ale není jako žadatel o ni dokonalý, má tedy pořád ještě na koho se obrátit. Na nebankovní společnost. U jejíž hypotéky s největší pravděpodobností uspěje a získá tak peníze na své další podnikání.