K čemu slouží kartuše do filtrace u bazénu


O tom, že údržba bazénu není nic jednoduchého, by se daly napsat celé knihy. Není tedy divu, že máme mnoho pomůcek, které nám mohou při správném použití tento úkol usnadnit. Z nich je samozřejmě zdaleka nejpoužívanější klasické filtrační zařízení, avšak i do něj lze přikoupit další podpůrné předměty.

Jedním z nich je i kartuše do filtrace. Jedná se o prostředek ve formě kartuše, zabalený v odolné, avšak vodě propustné látce. Jejím úkolem je zlepšení filtračních vlastností našeho zařízení a především odstraňování zákalu.

skákání do vody

V podstatě funguje jako další přídavný filtr. Tím prochází voda, která se v něm zbavuje drobných nečistot, které jinak tím klasickým projdou a způsobují vodní zákal. Díky tomu je voda mnohem čistější a také v tomto stavu delší dobu vydrží.

Samozřejmě, tento prostředek není nutné použít. Ve skutečnosti se ve většině případů celkem pohodlně obejdeme bez něj. Avšak v určitých případech nám skutečně může pomoci. Své uplatnění má především u venkovních nekrytých bazénů, které jsou vystaveny veškerým nečistotám. Ty jsou totiž na údržbu nejnáročnější a každá pomoc je vítaná.

čistá voda v bazénu

Vyplatí se jej použít především za horkých dnů, neboť v této době dochází zdaleka nejčastěji k zakalování vody. Pokud tedy v předpovědi začnou dlouhodobě hlásit tropické teploty, je na čase kartuši vytáhnout.

Ovšem tento prostředek samozřejmě neexistuje pouze ve formě do filtrace. Ve skutečnosti jej najdeme i v sypké formě, která se nasype do bazénu. Ta způsobí, že se zákal v podstatě na tyto částečky nalepí, a následně je zachycen filtrem, nebo je vybereme klasicky síťkou.

Samozřejmě musíme zvážit, kdy se vyplatí ji použít, avšak nijak neprohloupíme, pokud si kartuši koupíme. Nemůžeme totiž nikdy vědět, kdy se nám bude hodit, tedy pokud nemáme zrovna dětský bazének. U těch klasických však může leckdy prokázat prakticky neocenitelnou službu a dokonce i prodloužení koupací sezóny.